Skip to content
valikko
sulje
Takaisin

Ammattiliitto Pron rahalahjoitus

Yhdistyksemme on kiitollisena vastaanottanut merkittävän rahalahjoituksen Ammattiliitto Prolta.

Ammattiliitto PRO lahjoitti nyt huhtikuussa toimintamme tukemiseksi 600 euroa. Yhdistys kiittää ja toivoo, että Pron esimerkki johtaisi siihen, että muutkin ammattiliitot ja järjestöt katsoisivat voivansa ja haluavansa toimintaamme tukea.

Tukirahoilla muistamme niin henkilökuntaa kuin potilaita pienin tavaralahjoin tiettyinä päivinä. Tällaisia on tänä vuonna ollut mm. kansainvälinen naistenpäivä 8.3., jolloin lahjoitimme kaikille naispuolisille potilaille sekä henkilökunnalle lahjoitusvaroilla ostamamme ruusut. Lisäksi lapsipotilaita muistamme lahjoitusvaroilla ostamillamme tarra-arkeilla, hyvin menneen sädehoidon hoitojakson päättyessä.

Jokainen lahjoitus yhdistyksemme toiminnan mahdollistamiseksi on todella merkittävässä roolissa. Kiitämme.

Lahjoita tästä

Lahjoitukset käytetään lyhentämät­töminä klinikan hyväksi

Tilaa blogimme